Bilişim

Macbook Açılış Tuş Kombinasyonları

Macbook kullanıcılarının pek sık kullanmadıkları için unuttukları Macbook Açılış Tuş Kombinasyonları hakkında sizleri elimizden geldiğince bilgilendirmeye çalışacağız bu makalemizde.

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var, ne yapmak istiyorsunuz? Çünkü ne yapmak istediğinizi biliyor iseniz ona göre tuş kombinasyonları ile açılış seçenekleri ile devam edeceksiniz.

Macbook Açılış Tuş Kombinasyonları
  1. İlk olarak güvenli modda nasıl bir tuş kombinasyonu denemeniz gerekiyor onu gösterelim isterseniz: SHIFT (⇧) tuşuna basılı tutarak açarsanız bilgisayarınız güvenli modda açılacaktır.
  2. ikinci olarak bilgisayarınızı formatlamak istiyorsanız Macbook Açılış Tuş Kombinasyonlarınız şu şekilde olmalıdır:
    • Komut + R tuşlarına bastığınızda en son yüklü olan MacOs sürümünü tekrar kurmanız için bir menüye yönlendirecektir.
    • Komut + R + Option tuşlarına bastığınızda ise bilgisayarınızla uyumlu en son sürüm MacOs sürümünü yüklemenize yardımcı olacaktır.
    • SHIFT (⇧) + Komut + R + Option tuşlarına bastığınızda da bilgisayarınızı satın aldığınızda üstünde yüklü olan yada en yakın aktif kullanımdaki sürümü yüklemeniz de size yardımcı olacaktır.
  3. Nvram veya pram’ı sıfırlamak için ise: Option + Komut + P + R tuşlarını kullanmalısınız. Bunun nerede kullanıldığını anlattığımız makale için tıklayınız.
  4. Komut + V tuşlarına basarsanız ayrıntılı modda başlatmış olursunuz.

Daha teknik ve dataylı bilgi için apple resmi sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Takıldığınız noktalarda yorum yazmaktan çekinmeyin, destek ekibimiz hızlı bir şekilde sorunuza cevap verecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu