Bilişim

Mac OS X Kurtarma sunucusuna erişilemedi

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda genellikle eski Mac bilgisayarlarda karşılaşılan genel bir sorundan bahsedeceğiz sizlere. Genellikle Sierra veya El Capitan kurulumu esnasında “Mac OS X Kurtarma sunucusuna erişilemedi” şeklinde bir hata ile karşılaşıyor iseniz çözümü çok basit.

Mac OS X Kurtarma sunucusuna erişilemedi

Birinci Yöntem kurulum ekranında tarih ve saati terminal vasıtası ile kontrol ederek doğru hale getirmeniz bu hatıyı giderecektir. Tarih ve saati düzeltmek için yapmanız gerekenler:

  1. Üstteki menüden izlencelerin altında Terminali seçerek açıyoruz.
  2. Ardından date yazdığımızda bize sistemin saatini verecek.
  3. Düzeltmek için date {month}{day}{hour}{minute}{year} / buna örnek teşkil etmesi için : 10 şubat 2024 ve saatide 13:00 ayarlama yapmak için yazmamız gereken kod: date 0210130024

Halen daha “Mac OS X Kurtarma sunucusuna erişilemedi” şeklinde hata alıyor iseniz ikinci yönteme uygulamanız gerekecek. İkinci yöntemimiz ise NVRAM sıfırlama işlemidir. Bunun içn bilgisayarı açarken:
Option-Komut-P-R tuşlarına birlikte basmanız yeterli. İlk açılışta bilgisayar açılır ve kendini resetlediğinde tuşları bırakabilirsiniz. Bu işlem ile NVRAM veya PRAM’i sıfırlamış olur ve böylelikle “Mac OS X Kurtarma sunucusuna erişilemedi” hatası almaksızın kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Genede yapamadığınız veya takıldığınız toktalar olur ise yorumlara yazın yardımcı olmaya çalışırız ReTasarım ekibi olarak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu