Wordpress

Mac OS X Kurtarma sunucusuna erişilemedi

ücretsiz wordpress hosting

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda genellikle eski Mac bilgisayarlarda karşılaşılan genel bir sorundan bahsedeceğiz sizlere. Genellikle Sierra veya El Capitan kurulumu esnasında “Mac OS X Kurtarma sunucusuna erişilemedi” şeklinde bir hata ile karşılaşıyor iseniz çözümü çok basit.

Mac OS X Kurtarma sunucusuna erişilemedi

Birinci Yöntem kurulum ekranında tarih ve saati terminal vasıtası ile kontrol ederek doğru hale getirmeniz bu hatıyı giderecektir. Tarih ve saati düzeltmek için yapmanız gerekenler:

  1. Üstteki menüden izlencelerin altında Terminali seçerek açıyoruz.
  2. Ardından date yazdığımızda bize sistemin saatini verecek.
  3. Düzeltmek için date {month}{day}{hour}{minute}{year} / buna örnek teşkil etmesi için : 10 şubat 2024 ve saatide 13:00 ayarlama yapmak için yazmamız gereken kod: date 0210130024

Halen daha “Mac OS X Kurtarma sunucusuna erişilemedi” şeklinde hata alıyor iseniz ikinci yönteme uygulamanız gerekecek. İkinci yöntemimiz ise NVRAM sıfırlama işlemidir. Bunun içn bilgisayarı açarken:
Option-Komut-P-R tuşlarına birlikte basmanız yeterli. İlk açılışta bilgisayar açılır ve kendini resetlediğinde tuşları bırakabilirsiniz. Bu işlem ile NVRAM veya PRAM’i sıfırlamış olur ve böylelikle “Mac OS X Kurtarma sunucusuna erişilemedi” hatası almaksızın kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Genede yapamadığınız veya takıldığınız toktalar olur ise yorumlara yazın yardımcı olmaya çalışırız ReTasarım ekibi olarak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

lütfen reklam engelleyiciyi devredışı bırakıp sayfayı yenileyiniz...