Wordpress

WordPress Sitenizde Kritik Bir Sorun Çıktı

WordPress Sitenizde kritik bir sorun çıktı. Lütfen yönergeler için site yöneticisi e-posta adresinizi kontrol edin.
WordPress sorunlarını gidermek hakkında ayrıntılı bilgi alın.

Wordpress Sitenizde Kritik Bir Sorun Çıktı

Yukarıdaki gibi bir hatayı yönetim paneline girerken alıyorsanız yapmanız gerekenleri anlatacağız. İlk önce yapmanız gereken sistem yöneticisine gelen e-postayı incelemek olmalı. Genellikle bu hataya sebep olan eklenti ve bileşenler gelen e-posta da yazmaktadır. Yapmanız gereken hataya sebep olan eklentiyi devre dışı bırakıp sonrasında hatanın giderilip giderilmediğini kontrol için yönetim paneline giriş yapmayı denemek olmalı.

Hataya neden olan eklentiyi kaldırmak veya devre dışı bırakmak için ftp ile sunucunuza bağlanarak hatalı bileşenin adını değiştirin veya silin. Böylelikle hataya sebep olan bileşen devre dışı bırakmış olacak ve yönetim paneline girebileceksiz.

Eğer e-posta gelmedi ise yapmanız gereken wp-config.php dosyamızı düzenleyerek “WP_DEBUG=False” olan yeri “true” diye değiştirerek hata kodlarının gösterilmesini sağlayıp hataya neden olan bileşen veya eklentiyi tespit edeceğiz. Daha sonra yukarıda bahsetmiş olduğumuz düzeltme işlemlerini uyguladığınızda “WordPress Sitenizde Kritik Bir Sorun Çıktı” şeklinde bir hata ile karşılaşmayacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu