WordPress “Sayfa önbelleği algılanmadı ve sunucu yanıt süresi yavaş” hatası

Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz üzre, araçlar menüsünün altında bulunan site sağlığı bölümünden site sağlığını sık sık ziyaret etmemiz gerekmektedir. Bu bölümde aldığımız en çok hatalardan biride “WordPress “Sayfa önbelleği algılanmadı ve sunucu yanıt süresi yavaş” hatası” önbellekleme hatasıdır.

Sayfa Önbelleği

Sitemize gelen ziyaretçiler her gelişlerinde, sunucu her seferinde aramak yerine statik sayfaları kaydedip ziyaretçiye göndererek hız kazanmasına sebep olur. Bu da sayfamızın performansını ve hızını arttırdığı için kullanıcılar beklemek zorunda kalmaz.

Bu hatanın çözümü oldukça basit. Eklentiler sayfasından yeni eklenti ekle diyoruz. Ardından gelen sayfadan “LiteSpeed Cache” eklentisini kurup aktif etmeniz, site sağlığı bölümünde bu hatayı kaldıracaktır. Cache eklentileri içerisinde en çok indirilen olan LİteSpeed Cache’yi biz retasarim.com olarak özellikle tavsiye ediyoruz.

LiteSpeed Cache’nin ayarlarını ise yönetim panelinde bulunan sol menüdeki ayarlar sekmesinin altında bulabilirsiniz. Ön bellek kontrol ayarlarında tüm sekmelerin açık olduğundan emin olmalısınız.

Yukarıdaki resimde görmüş olduğunuz sayfanın bir kısmı. Diğer sekmelerinde açık olduğundan emin olduktan sonra site sağlığı bölümünde “WordPress “Sayfa önbelleği algılanmadı ve sunucu yanıt süresi yavaş” hatası” şeklinde bir uyarıyı artık almayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Sayfa Önbelleği hakkında yapamadığınız veya anlamadığınız noktalar olursa yorumlardan bize yaza bilirsiniz. LiteSpeed Cache eklentisi aynı zamanda sitenizdeki sayfalarında açılış hızını ciddi oranda hızlandıracağını unutmayınız. Bu eklenti sayesinde ziyaretçileriniz sitenizde daha hızlı bir şekilde gezineceklerdir.

Exit mobile version