WordPress “Sayfa önbelleği algılanmadı ve sunucu yanıt süresi yavaş” hatası

Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz üzre, araçlar menüsünün altında bulunan site sağlığı bölümünden site sağlığını sık sık ziyaret etmemiz gerekmektedir. Bu bölümde aldığımız en çok hatalardan biride “WordPress “Sayfa önbelleği algılanmadı ve sunucu yanıt süresi yavaş” hatası” önbellekleme hatasıdır.

Sitemize gelen ziyaretçiler her gelişlerinde, sunucu her seferinde aramak yerine statik sayfaları kaydedip ziyaretçiye göndererek hız kazanmasına sebep olur. Bu da sayfamızın performansını ve hızını arttırdığı için kullanıcılar beklemek zorunda kalmaz.

Bu hatanın çözümü oldukça basit. Eklentiler sayfasından yeni eklenti ekle diyoruz. Ardından gelen sayfadan “LiteSpeed Cache” eklentisini kurup aktif etmeniz, site sağlığı bölümünde bu hatayı kaldıracaktır. Cache eklentileri içerisinde en çok indirilen olan LİteSpeed Cache’yi biz retasarim.com olarak özellikle tavsiye ediyoruz.

LiteSpeed Cache’nin ayarlarını ise yönetim panelinde bulunan sol menüdeki ayarlar sekmesinin altında bulabilirsiniz. Ön bellek kontrol ayarlarında tüm sekmelerin açık olduğundan emin olmalısınız.

Wordpress Sayfa önbelleği algılanmadı ve sunucu yanıt süresi yavaş hatası
Wordpress Sayfa önbelleği algılanmadı ve sunucu yanıt süresi yavaş hatası

Yukarıdaki resimde görmüş olduğunuz sayfanın bir kısmı. Diğer sekmelerinde açık olduğundan emin olduktan sonra site sağlığı bölümünde “WordPress “Sayfa önbelleği algılanmadı ve sunucu yanıt süresi yavaş” hatası” şeklinde bir uyarıyı artık almayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yapamadığınız veye anlamadığınız noktalar olursa yorumlardan bize yaza bilirsiniz. LiteSpeed Cache eklentisi aynı zamanda sitenizdeki sayfalarında açılış hızını ciddi oranda hızlandıracağını unutmayınız. Bu eklenti sayesinde ziyaretçileriniz sitenizde daha hızlı bir şekilde gezineceklerdir.

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Makaleler

Hizmetlerimiz

Wordpress Hosting

Türkiye lokasyonlu, wordpress için özel tasarlanmış web sunucular ile hizmet vermekteyiz.

Wordpress Hosting

Wordpress için geliştirilmiş bir sunucu ile daha hızlı daha güvenli ve daha ekonomik bir sunucu için tıklayın

İlkemiz “Bilgi Paylaştıkça Çoğalır” olduğundan elimizden geldiğince iyi rehberler hazırlamaya çalıştık.

Haberdar Ol!

Sitemizdeki yeni içeriklerden haberdar olmak için kayıt olun:

© 2023 Tasarım ve Hosting Retasarım

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır