WordpressWordpress Eklenti

WordPress Mail Smtp Kullanımı

WordPress Mail Smtp, hakkında sizleri bilgilendirici bir makale ele aldık umarız faydalı olur sizler için. Wp mail smtp nedir? Ne işe yarar? Ne için kullanmalıyız? sorularının cevaplarını elimizden geldiğince anlatmaya çalışacağız.

WordPress web sitesini kurduktan sonra interaktif bir site kullanılacak ise, yani kullanıcı ve ziyaretçileri ile karşılıklı iletişim halinde olunacak ise WordPress sitenizin muhakkak bir SMTP yöneticisine ihtiyacı olacaktır. Ha sadece ziyaretçiler ile iletişim kurmak içinin yanında bir de sitedeki hareketlilikleri, alınan güncellemeleri site yöneticisine sitenin iletmesi için gerekecektir. Örnek vermek gerekirse bir ziyaretçi makalenize yorum yazdığında, iletişim bölümünden bir form gönderildiğinde ve sitedeki eklentilerin güncellemeleri ve sistem hakkındaki değişiklikler ile ilgili mail trafiğini çalışır hale getirecek bir eklentiye ihtiyacımız var.

En yaygın kullanılanı ve aynı zamanda kullanışlı olan Wp Mail Smtp‘dir

Wordpress Mail Smtp

WordPress Mail Smtp Gmail ve Hotmail başta olmak üzere bir çok mail platformundaki e-postalarınızıda buraya tanımlayarak sitenizde kullanabileceğiniz gibi bunların dışında kurumsal e-postalarınızında tanıtımını yapıp kullanma imkanı sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu