Wordpress

WordPress İçin En İyi E-Ticaret Eklentileri

WordPress ile kişisel blog siteleri oluşturulabileceği gibi e ticaret içinde web siteleri oluşturabilirsiniz. WordPress bu konuda oldukça fazla eklentiye sahib bir CMS dediğimiz hazır içerik sistemlerinden biridir. Birazdan e-ticaret için kullanılan eklentilerden bahsedeceğiz lakin sonrasına her birinin kurulumunu ve yönetiminin nasıl yapıldığını detayları ile birlikte rehber oluşturacağız.

WordPress İçin En İyi E-Ticaret Eklentileri

Woocommerce

Woocommerce wordpress için ücretsiz açık kaynak kodlu ve en yaygın bir şekilde kullanılan e-ticaret eklentisidir.

Kullanımı oldukça kolay olan bu eklenti hakkında sonrasında detaylı bir anlatım yapacağız. E-ticarete yeni atılacak veya atılmayı düşünenler için sunduğu hizmetler noktasında çok kullanışlı bir eklentidir.
Bu eklenti ile ürünlerinizi rahatlıkla kategorize edip, ürün özelliklerini ve fiyatlarını düzenleyip stok bilgilerinide girerek satışa hazır hale getirebilirsiniz.

Bu platform ile entegre bir çok ekstra yazılımda mevcuttur. Tek bir ekrandan müşteri, fatura, kargo takip gibi işlemleri takip edebilirsiniz. Piyasadaki bir çok sanal post hizmeti veren firmalar ile entegrasyonu çok basit bir şekilde yapabilirsiniz. Burdan yola çıkarak sizin bu eklentiye seçmenize sebep olacak başlıca özellikleri şöyle sıralaya biliriz:

  • Basit kurulum
  • Çeşitli entegrasyonlar
  • Ürünler için gelişmiş seçenekler

WP EasyCart

Bu eklenti özellikle fiziksel dijital ürün satanlar için geliştirilmiş bir eklentidir.

İşletmeler bu eklenti ile dijital ürün, fiziksel ürün, bağış veya hizmet ürünlerini satmak için kullanabilecekleri ve uluslararası satış içinde kolaylık sağlayan özelliklere sahip bir eklentidir. Uluslararası derken her ülkenin vergilendirmelerini rahatlıkla uygulayabileceğiz bir arayüze sahiptir. Bu eklentiyi seçmenize sebep özellikleri sıralamamız gerekirse:

  • Çoklu dil seçeceğinin yanında çoklu para birimi desteği de mevcuttur
  • Dijital ödeme yöntemleri mevcuttur
  • Yukarda da belirttiğimiz gibi uluslararası vergilendirme seçenekleride mevcuttur.

Bigcommerce

Bigcommerce wordpress için geliştirilmiş önde gelen başka bir e-ticaret eklentidisir.

Bu eklenti işletmelerin tek bir yerden birden fazla kanalda satış yapmalarına imkan sağlayan bir eklentidir. Bu eklentiyi kullanmak isteyenler bigcommerce’de hesap açmaları gerekmektedir. Böylelikle Bigcommerce ile WordPress hesapları birbirine bağlanacaktır.

Büyük hacimli müşteri trafiğini yönetmenin yanında kataloglar oluşturarak gelişmiş özellikler ile işletmelere büyük avantajlarda sağlamaktadır. Üye güvenliğini sağlayan PCI uyumuyla birlikte gelir. Yalnız bigcommerce ücretli bir uygulamadır. Woocommerce veya WP Easycart gibi ücretsiz değil ve ürünlerinizin ve mağazanızın ayarları wordpress harici bir yerden yapmanız gerekmektedir. Türkçe dil desteğinide göremedim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu