Wordpress

Woocommerce Ücretsiz Kargo İşaretli Gelsin

Merhabalar WordPress severler ve woocommerce’ye gönül verenler. Web sitemizi kurduk, sonrasında tema seçimini yapıp woocommerce kurulumunu yaparak ürünlerimizi ekledik. Geldik ince ayarlamalara. Woocommerce Ücretsiz Kargo İşaretli Gelsin konumuzun genel amacı olacak.

Kargo gönderim ayarlarını yaptıktan sonra genel olarak sabit fiyatlı ürün ile birlikte belirli miktar siparişin üzerini ücretsiz olarak gönderim şeklinde ayarlıyoruz. Test ettiğimizde ise örnek olarak 1.000 TL ve üzeri siparişlerin ücretsiz kargo ile gönderimini sağlamak istiyoruz. 1.000 TL lik bir ürün sepete ekleyip ödeme sayfasına gittiğimizde hem ücretsiz kargo, hem de sabit fiyatlı kargo seçeneği ile karşılaşıyoruz. Bu da müşterilerimizin yanlışlık ile kargo ücreti ücretsiz iken ücret ödemelerine yol açabilmektedir. Hali ile buda baya bir can sıkıcı bir olay ve profesyonellikten de epey uzak gibi bir görüntü vermektedir.

Bu can sıkıcı olayın önüne geçmek için eskiden tema dosyamızdaki functions.php’ye kod ekleyerek bu hatayı devre dışı bırakarak ücretsiz kargo gönderimini hak eden siparişe sadece ücretsiz kargo seçeneği gözüktürüyor idik.

Şimdi ise bunu sade, kullanışlı ve güzel bir eklenti ile yapmanız mümkün. Aşağıdaki örnek resimdeki gibi bir görünüme kavuşmak için ufak bir eklenti eklememiz gerekmekte. Görüntü FTS Elektronik sayfasından alınmıştır.

Woocommerce Ücretsiz Kargo İşaretli Gelsin

Woocommerce Ücretsiz Kargo İşaretli Gelsin istiyor isek eklentilerden arama bölümüne: Hide Shipping Method For WooCommerce , yazarak eklentiyi kurup aktifleştiriyoruz. Woocommerce menüsünde Hide Shipping adında bir menü geliyor. Bu menüye tıklayarak genel ayarlar sekmesine geliyoruz:

Hide Shipping Method For WooCommerce

İlk birinci seçeneği işaretliyoruz ve arından en altta bulunan : Tüm gönderim yöntemleri gizlensin mi? Seçeneğini işaretliyerek kaydediyoruz.

Artık müşterileimizin sitemizden 1.000 TL ve üzeri alış verişlerinde ödeme sayfasında sadece Ücretsiz Kargo seçeneği ile karşılacaklardır. 1.000 TL nin altındaki siparişlerde ise aşağıda ki gibi sabit gönderimli bir fiyat ödemeleri gereken fiyata dahil olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu