Wordpress
Trend

WooCommerce Dolara Endeksli Fiyat

WooCommerce Dolara Endeksli Fiyat

ücretsiz wordpress hosting

Merhabalar wordpress severler. Satış sitemizi yapıp yayına aldık. Ürünleri stok ve fiyatları ile birlikte girdik ve satış yapmaya başladık. Lakin özellikle son zamanlarda ülkemizde doların yükselişinden kaynaklı ürün fiyatlarında güncellemeler yapmamız gerekiyor. WooCommerce Dolara Endeksli Fiyat şeklinde ürünlerin her birini düzenleyerek fiyat güncellemesi yapmak yerine, bir eklenti kurarak bunu nasıl otomatik olarak yaparız bunu anlatacağız sizlere.

WooCommerce Dolara Endeksli Fiyat güncelleme için bir çok eklenti mevcut. Biz sizlere en kullanışlı olanını anlatacağız ve sonrasında da bu bileşenin ekibimiz tarafından Türkçeleştirilmiş dil dosyasını da sizler ile paylaşacağız.

Eklentimiz CURCY – Multi Currency for WooCommerce. Eklenti kurulumu için admin panelden eklentiler > yeni eklenti kur seçeneğinden ara kısmına eklenti ismini yazıp aratarak kurup aktif ediyoruz. Ardından admin panelde sol menüden tıklayarak ayarlara giriyoruz. Aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşıyoruz ve “Aktif” et diyerek modülü kullanmaya başlıyoruz.

WooCommerce Dolara Endeksli Fiyat

WooCommerce Dolara Endeksli Fiyat için birazda ince ayarlardan bahsedelim. Ayarlardan aktif ettikten hemen sonra sayfanın alt kısmında bulunan döviz seçeneklerine ekleme yapıyoruz.

WooCommerce Dolara Endeksli Fiyat

Ben yukarıda gördüğünüz gibi “Euro”, “TRY” ve “USD” ekledim. Ama siz “Euro” para birimini eklemeye bilirsiniz sadece dolar üzerinden fiyatlandırmaları takip edecekseniz. Varsayılan para birimini USD olarak resimde de gördüğünüz gibi yaptıktan sonra ürünlere gireceğimiz fiyat USD cinsinden olacaktır örnek vermek gerekirse ürünü 2.898 TL ye satıyor isek (makaleyi yazdığımdaki güncel kur 1 $ = 28,98 ₺) ürünün fiyatını 100$ olarak giriyoruz. Türkiye’den sitemizi ziyaret eden kullanıcılar artık fiyatları TL olarak görecektir.

Kullanmış olduğumuz bileşen CURCY – WooCommerce Multi Currency ve Türkçe Dil Dosyasına ulaşmak isterseniz tıkllayınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

lütfen reklam engelleyiciyi devredışı bırakıp sayfayı yenileyiniz...