WHM

WHMCS Fatura ve Tekliflerde Türkçe Karakter Sorunu

WHMCS Fatura ve Tekliflerde Türkçe Karakter Sorunu, genel olarak ilk kurulumlarda karşılaşılan bir sorundur. WHMCS özellikle alan adı ve hosting satışı için dünya genelinde en çok kullanılan yazılımlardan biridir. Hosting firmaları müşterilerine bu sistem üzerinden satış yapıp daha sonra ise faturalarını e-posta üzerinden pdf formatında yollayarak tahsilatlarını yapmalarını sağlarlar.

WHMCS Fatura ve Tekliflerde Türkçe Karakter Sorunu yukarıda da dediğimiz gibi genel olarak ilk kurulumdan sonra karşılaşılan bir sorundur.

WHMCS Fatura ve Tekliflerde Türkçe Karakter Sorunu

WHMCS Fatura ve Tekliflerde Türkçe Karakter Sorunu yukarıdaki gibi bir sorun yaşıyor iseniz yapmanız gereken çok basit bir ayar var:

Yapılandırma ayarlarından “KURULUM” sekmesinden “GENEL” ardından da “FATURA” sekmesinde faturanın font ayarını Helvatica’dan Freesans yapmanız yeterli olacaktır.

Fiyatların yanında ki soru işaretini kaldırmak için gene kurulum ekranında bulunan para birimleri sekmesinde TRY de bulunan önek ve sonek bölümünde önek teki tl simgesini silip sonek bölümüne is TL yazarsanız sorun çözülmüş olacaktır.

Artık fatura ve tekliflerinizde Türkçe karakter sorunu kalmadı. Bu ve benzeri sorunlarınızı WHMCS rehberimizden takip edebilir, WHMCS hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Ücretsiz hosting isterseniz bu bağlantıyı takip edebilirsiz. Anlaşılmayan veya yapamadığınız bir nokta olursa yorular kısmından bize yazabilirsiniz…

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu