Opencart

Opencart Dil Ayarları

Opencart genel olarak ilk kurulumda karşımıza ingilizce olarak gelecektir. Bundan sonra yapmanız gereken dil dosyalarını sisteme yükleyerek hem yönetim panelinin hem de kullanıcı ara yüzünün Türkçeleşmesini sağlamaktır.

İlk olarak dil dosyalarını bulup indirmeniz gerekecek. Ama gellikle internette dolaşan dil dostlarının içeriğinde reklam barındırmaktadır. Temiz dil dosyası bulmaya çalışmanızı öneriyorum. Sürümünüzle yani kullanmakta olduğunuz opencart versiyonu ile uyumlu dil dosyasını buluyoruz. Ben daha sonrasında temiz bir dil dosyası bulduğumda buraya linkini ekleyeceğim.

İndirmiş olduğunuz dil dosyalarını ftp ile ana dizine yükleyeceğiz. Yönetim paneli için admin klasöründeki language dosyasına, site ön yüz içinse “catalog” klasörünün altındaki language dosyasına dil dosyalarını yüklüyoruz.

Yönetim paneline giriş yaparak sırasıyla System – Localisation – Languages

Sağ üstte bulunan “Add New” butonuna tıklıyoruz. Gelen ekranı aşağıdaki resimdeki gibi dolduruyoruz.

Language Name : Türkçe
Coda : tr-tr
Locale : tr_TR.UTF-8,tr_TR,tr-tr,turkish
Status : Enabled
Sort Order : 1

Yukarıdaki gibi ayarları yaptıktan sonra kaydet diyoruz. İşlemler bitti mi? Hayır çünkü hala sistem ingilizce bunun için yapılması gerekenleri bir sonraki rehberimizde: opencart site ve yönetim panelinin türkçeleştirilmesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu