Bilişim

Hackintosh Monster Notebook

Öncelikle Hackintosh nedir? bu konuda biraz açıklama yaparak konuya giriş yapalım ve daha sonrasında is Hackintosh Monster Notebook kurulumundan bahsedelim. Hackintosh normalde apple ürünü bilgisayarlara kurulu olarak gelen macintosh yazılımının normal pc yani windows kurulabilen jenerasyon bilgisayarlara kurulabilmesi için gereken düzenlemelerden sonra kurulumunu yaptığımız sisteme verdiğimiz isim hackintosh olarak geçiyor.

Yukardaki paragraf biraz anlaşılması zor karmaşık gelmiş olabilir, bunun için üzgünüm ama açıklaması bu hakkatten. Daha önce mac sistemler ile uğraşmamış iseniz, kurulumu ve kext dosyaları vs. bence bu işten uzak durun bilgisayarınıza kalıcı hasarlar verebilirsiniz. Diyerek gözünüzü korkutmak istemem ama en fazla hdd sıkıntısı çekersiniz, bunuda göğüslerim derseniz sıkıntı yok.

Hackintosh Monster Notebook lara kurulumu yapmak esasında oldukça basittir özellikle OpenCore Congifurator ile:

Hackintosh Monster Notebook

Kurulum aşamalarına geçmeden önce bilgisayarınızdaki işlemci i7 10 nesil olmasına dikkat etmenizi öneriyorum. Bununla birlikte şunlarıda bilmenizde fayda var Nvdia ekran kartınızı kullanamayacaksınız, bunun yerine onboard intel ekran kartını kullanacaksınız. Eğer intel chip setli bir bluetooth cihazınız var ise bunu da kullanamayacaksınız. İlk kurulumlar biraz sancılı ve sıkıntı olacak baya bi form siteleri gezip vaktinizi harcıyacaksınız ama, başarılı bir kurulumdan sonra çayınızı ve sigaranızı keyifle içeceksiniz sonunda.

Benimde Türkçe içerik olarak en çok faydalandığım form sitesi osxinfo.net. Takıldığınız noktada form sitesine üye olup yazdığınızda hızlı bir şekilde yanıtta alabiliyorsunuz, incelemenizi tavsiye ediyorum. Bu veya benzeri kurulum rehberlerine Bilişim kategorisinden takip edebilirsiniz.

Kurulum için tavsiyelerimden biride kurulumu yapacağınız hdd konusunda. Hackintosh Monster Notebook kurulumuna geçmeden önde Monster bilgisyarlar m2 ssd ile çalışır ve anakartta bu girişten genellikle iki adet bulunur. Benim tavsiyem ikinci giriş için yeni bir ssd alıp kurulumu bunun üzerinden devam ettirmeniz olacak. Daha sonra bu konuda bana teşekkür edeceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu