Wordpress

E Ticaret Sitesi Kurmak

ücretsiz wordpress hosting

Merhabalar WordPress severler. Bu yazımızda sizlere adım adım E Ticaret Sitesi Kurmak ‘tan bahsedeceğiz. Malumunuz son zamanlarda hele ki pandemi döneminden sonra insanların satın alma alışkanlıkları nerdeyse tamamen elektronik ortamlara dönmüş bulunmakta. Bunun ile birlikte E Ticaret pazarları gün be gün büyüdüler. Özellikle Trendyol, Hepsiburada ve PTTAVM gibi pazar yerleri ürünlerini satmak isteyenlerin ve aynı zamanda ürün almak isteyenlerin uğrak yerleri olmaya başladı. Buraya kadar her şey hoş güzeldi lakin pazar yerleri ürünlerini sergileyip satmak isteyenlerden hatırı sayılır komisyonlar almaya başlayıncaya kadar.

Özellikle üreticiler ve diğer esnaflar ürünlerini kendilerine ait siteler kurup buralarda ürünlerini sergileyip satarak pazar yerlerine ödedikleri komisyonları düşerek hem ucuza ürün satmak hem de müşterileri ile karşılıklı kazanma politikasına yöneldiler.

Kendinize ait web sitesi kurmak için yapmanız gerekenleri adım adım anlatacağız sizler. Bundan önce ise e-ticaret alt yapısı sunan sistemleri öncelikle ele alalım.

1. Seçenek olarak hazır Ticimax hazır e-ticaret alt yapısından bahsedelim. Yıllık yaklaşık 650$ dan başlayan paketleri ile en yaygın kullanılan alt yapı hizmetlerinden biridir. Nerdeyse tüm pazar yerleri ile entegre olabilen bu sistem başlangıç için seçilebilecek iken fiyatı ilk olarak biraz pahalı gelmiş olabilir.

2. Seçenek olarak ise ikas ele alınabilir. İkas hazır sistemler arasında son zamanlarda boy gösteren bir e-ticaret alt yapı sistemi. Yıllık olarak yaklaşık 700$ seviyelerindeki bir paket ile başlama imkanı sunan ikas, sunduğu avantajlardan biride uygun kargo seçeneği ile tercih edilebilir bir sistemdir. Fiyatı sebebi ile başlangıç için biraz pahalı gibi gözüksede avantajlı kargo seçenekleri ile cazibesini koruyan bir alt yapı sistemidir.

3. Bir seçenek olarak İdeasof, e ticaret sitesi kurmak için tecrübeli alt yapı sistemlerinden biridir. Tüm pazar yerleri ile ayrıca entegrasyonlar için ücret ödemenizi gerektiren bu e ticaret alt yapı sistemi ülkemizde en sık kullanılan e-ticaret sistemlerinden biridir.

E Ticaret Sitesi Kurmak

Ben size bu makalenin geri kalanında biraz daha hesaplı ilk başlangıç için daha uygun bu işi nasıl kurarsınız bunlardan bahsedeceğim. Nelere ihtiyacımız olduğunu ve toplam yıllık maliyeti nasıl en ucuza getirebilirsiniz bunları anlatacağım. İsterseniz artık başlayalım:)

İlk adım olarak boş olan bir domain yani alan adı belirleyip satın almamız gerekiyor. İsim noktasında kendi markanızı belirtir veya satışını yapmış olduğunuz ürünleri kapsayıcı bir isim bulmanızı tavsiye ediyorum. En uyguna alan adı alabileceğiniz firmaları görmek için tıklayınız.

Alan adımızı tahsis ettikten sonra tabiki bize hızlı bir web hosting, sitemizi barındıracağımız güvenilir ve hızlı bir hosting firması gerekecek. En uygun hosting seçenekleri bira araya getirdiğimiz yazımıza göz atabilirsiniz.

Evet alan adı ve hosting işlemlerini hallettikten sonra sıra alt yapımızı hazırlamaya geldi. WordPress alt yapısını kullanacağımız sitemizde, woocommerce eklentisi ile de e ticaret sitesi kurmak olan görevimizi ifa etmiş olacağız.:)

Woocommerce ücretsiz bir bileşendir. Başlangıç olarak kullanımı kolay, bir çok eklenti ile entegre olabilen hatta ilerleyen zamanlarda isterseniz tüm pazar yerleri ile de entegre edebileceğiniz bir e ticaret alt yapısı sunmaktadır bizlere.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

lütfen reklam engelleyiciyi devredışı bırakıp sayfayı yenileyiniz...