Cyberpanel

CyberPanel Update

CyberPanel Update

ücretsiz wordpress hosting

Merhaba CyberPanel’e gönül vermiş arkadaşlar. Daha önce Cyberpanel’in kurulumunu anlatmıştık. Şimdi ise sürüm kontrolü nasıl yapılır ve nasıl CyberPanel Update edilir ona bakacağız.

İlk etapta sisteme giriş yaparak sol menüden Sürüm Yönetimi sekmesine tıklıyoruz. Eğer aşağıdaki gibi kırmızı bir uyarı ile karşılaşıyor iseniz sürümünüz eski demektir.

CyberPanel Update

Burdaki kırmızı uyarıda kısaca: “Not: En son kayıt eşleşmiyor, lütfen CyberPanel’i yükseltin.” demektedir.

Şimdi yapmanız gereken sunucuya ssh ile bağlanarak aşağıdaki kod ile CyberPanel Update ediceğiz:

sh <(curl https://raw.githubusercontent.com/usmannasir/cyberpanel/stable/preUpgrade.sh || wget -O - https://raw.githubusercontent.com/usmannasir/cyberpanel/stable/preUpgrade.sh)

bu kodu girerek CyberPanel update işlemini yapacaktır. Aşağıdaki resimde de görüldüğü üzere versiyon 1.9.4 den 1.9.5 sürümüne güncelleme yapılmıştır.

CyberPanel Update

Yukarıda vermiş olduğumuz kod root olarak oturum açmış kullanıcılar içindi. Eğer root değilde normal kullanıcı olarak bağlanıyorsanız sunucunuza o zaman vereceğim bu yeni kodu girerek işlemi gerçekleştirmeniz gerekecek:

sudo su - -c "sh <(curl https://raw.githubusercontent.com/usmannasir/cyberpanel/stable/preUpgrade.sh || wget -O - https://raw.githubusercontent.com/usmannasir/cyberpanel/stable/preUpgrade.sh)"

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

lütfen reklam engelleyiciyi devredışı bırakıp sayfayı yenileyiniz...