Cyberpanel

Cyberpanel Mail Sorunu

Merhabalar Cyberpanel Mail Sorunu kronikleşmiş bir sorun olabilir. İlk olarak Ceyberpanel Kurulumunu sizlerle paylaşmıştık. Ben Cyberpanel’i ilk olarak Centos 7 minimal kurulum üzerinde ve vmware üzerinde sanal bir sunucu kurulumu ile test etmiştim.

PowerDNS, PureFTPd ve Mysql başarılı bir şekilde çalışmasının yanında, şaşırtıcı bir hız ile göz doldurdu. Lakin Postfix mail server için aynı şeyleri ilk izlenimlerim olarak söyleyemeyeceğim. Eski CyberPanel kurulumlarında kurulum bittikten sonra kullanılan mail arayüzün admin şifresi paylaşılırken son sürümlerde kurulumda bu paylaşılmamakta. Bununla birlikte Openlitespeed ‘inde admin giriş bilgilerini son çıktı ekranında vermemektedir.

Neyse konumuza geri dönelim. Dediğim gibi vmware Centos 7 üzerinde CyberPanel kurulumunu gerçekleştirdim. Postfix hariç tüm hizmetler gayet güzel çalıştı. Mail tanımlama DNS ve mx kayıtlarının tanımlanması Dkım ve Dmarch ayarlamaları kusursuz bi şekilde sunucuda yaptıktan sonra, cloudflare üzerinden de gerekli yönelendirmeleri Usman Nasir’in de anlattığı şekilde yapmama ragmen mail gönderebiliyorum lakin mail kesinlikle alamıyorum.

Usman Nasir’in anlatımı ile gerekli ayarlar ile gönderilen maillerin hiç biri spama düşmüyor evet çok güzel, lakin özellikle sık kullanılan Gmail ve Hotmail gibi platformlardan mail gelmemesi can sıkıcı bir olay.

CyberPanel Mail Gidiyor ama Gelmiyor

Şeklinde bir google araması yaptığınızda sizi tatmin edici yanıtlar bulmanız zor. Bir kaç site ucundan bir iki ipucu vermesine rağmen esas çözümü ücret ödeyip kendi vps sunucularından kiralarsanız söyleyip yardımcı olacaklarından bahsediyorlar.

Sonuç olarak henüz çözebilmiş değilim çözümü yapar yapmaz sizlerle bu yazının altınta paylaşacağım. Peki mail sorununu nasıl aştın sunucularında derseniz, Gmail Üzerinde Ücretsiz Kurumsal Mail oluşturarak bu soruna geçici bir çözüm buldum arkadaşlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu